ZAREJESTRUJ     ZALOGUJ
Polskie Stowarzyszenie Groomerów
Jak zostać członkiem PSG?

Biorąc udział w warsztatach lub konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie należy wypełnić deklarację członkowską a następnie samodzielnie wykonać fryzurę i w ten sposób wykazać swoje umiejętności a także chęć rozwoju zawodowego. Jeśli praca zostanie oceniona pozytywnie, groomer decyzją Zarządu zostaje przyjęty w poczet członków Stowarzyszenia.
Czytaj §13 pkt. 2 Statutu PSG

Do listy pytań

Co to są seminaria?

Seminaria to rodzaj pokazów dotyczących tematów określonych w programie. Spotkania te prowadzą specjaliści z różnych dziedzin: groomingu (sędziowie groomingu), zwycięzcy wielu konkursów, lekarze weterynarii, dietetycy, behawioryści, dermatolodzy, stomatolodzy, hodowcy oraz producenci lub dystrybutorzy kosmetyków, sprzętu i narzędzi groomerskich. Organizowanie seminariów ma na celu umożliwianie uczestnikom pogłębiania wiedzy i doskonalenia swoich umiejętności pod okiem specjalistów. Seminaria odbywają się dwa, trzy razy w roku i najczęściej połączone są z warsztatami.

Podział seminariów:

 1. Seminaria specjalistyczne poświęcone pielęgnacji konkretnych ras.
 2. Seminaria poświęcone różnym działom weterynarii.
 3. Seminaria poświęcone organizacji pracy w salonach groomerskich.
 4. Seminaria kosmetyczne, poświęcone kosmetykom i sposobom ich zastosowania.
 5. Seminaria na temat sprzętu i wyposażenia w gabinetach groomerskich.
 6. Seminaria poświęcone różnym technikom pielęgnacji: trymowaniu, strzyżeniu, masażowi, kąpieli, wyczesywaniu i modelowaniu.
 7. Seminaria na temat podstaw pielęgnacji.
 8. Seminaria na temat różnic pomiędzy wykonaniem fryzury wystawowej, a komercyjnej.
 9. Seminaria poświęcone behawiorystyce.
 10. Seminaria poświęcone zagadnieniom kynologicznym.
 11. Seminaria poświęcone nowym trendom i technikom w pielęgnacji sierści.
 12. Seminaria i pokazy dotyczące prawidłowego posługiwania się sprzętem groomerskim: nożyczkami, trymerami, grzebieniami, szczotkami.

Do listy pytań

Co to są warsztaty?

Warsztaty to spotkanie najczęściej dzień po seminariach, w trakcie którego uczestnicy pracując z psami doskonalą umiejętności praktyczne. Warsztaty mają również na celu nabór nowych członków do Stowarzyszenia. Wtedy groomer demonstruje swoje umiejętności, wykonując dowolny zabieg pielęgnacyjny (strzyżenie, trymowanie, itp). Warsztaty organizowane będą kilka razy w roku w zależności od ilości osób zainteresowanych wstąpieniem do Stowarzyszenia oraz doskonaleniem swoich umiejętności zawodowych.

Warsztaty to również doskonała okazja do wymiany doświadczeń z zakresu groomingu z najlepszymi specjalistami.

Do listy pytań

Co to są zawody-konkursy?

Zawody to impreza na którą może zgłosić się każdy groomer, lubiący współzawodnictwo. Swoje umiejętności prezentuje gronu sędziowskiemu, wykonując fryzurę obowiązującą w danej rasie. Praca groomerów oceniana jest przez trzech lub więcej sędziów.

Polskie Stowarzyszenie Groomerów corocznie w miesiącu lipcu organizuje Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Strzyżeniu Psów MASTERS GROOMING SHOW.

Zawodnicy mogą zgłaszać swój udział w 4 kategoriach głównych (w klasach championów lub otwartej) i w trzech dodatkowych:

 1. PUDLE - wszystkie pudle,
 2. TERIERY i SZNAUCERY - wszystkie teriery szorstkowłose (trymowane) i wszystkie sznaucery,
 3. SPANIELE i SETERY - również retrievery,
 4. INNE CZYSTE RASY - wszystkie rasy strzyżone według wzorca nie wymienione wyżej,
 5. Początkujący (beginners) - dla zawodników o stażu groomerskim lub hodowlanym nie dłuższym niż dwa lata,
 6. Specjalność zakładu (work shop) - fryzura własnego pomysłu, może być wykonywana na psie nierasowym,
 7. Model dog - fryzura stylizująca psiego manekina na wybraną rasę.

Dana fryzura powinna być wykonana z dużą precyzją i w regulaminowym czasie. Więcej informacji na ten temat znajduje się w regulaminie zawodów.

Uwaga! Udział w konkursie może zostać potraktowany jako warsztaty uprawniające do wstąpienia do Stowarzyszenia, ponieważ startujący poddają się ocenie sędziowskiej.

Do listy pytań

Gdzie znajdę dane do dokonania przelewu?

Nazwa, adres Stowarzyszenia oraz numery kont do wpłat znajdują się w sekcji Kontakt po lewej stronie.

Do listy pytań

Dlaczego wymagana jest rejestracja konta aby zgłoszenia uczestnictwa w imprezie organizowanej przez Stowarzyszenie?

Konto na stronie pozwala na ułatwienie kontaktu i wymiany informacji pomiędzy jego posiadaczami (np. uczestnikami imprez, członkami, itd.) a Stowarzyszeniem.

Dla przykładu, za każdym razem kiedy posiadacz konta zgłasza swoje uczestnictwo w imprezie, jest to odnotowywane w jego/jej historii imprez (sekcja Moje imprezy po zalogowaniu sie do konta). Z kolei zindywidualizowana i kompletna historia uczestnictwa pozwala Stowarzyszeniu automatycznie udzielić przysługujące zniżki (np. z tytułu bycia członkiem Stowarzyszenia) bez dodatkowych formalności.

Do listy pytań

Dlaczego podczas zakładania konta formularz nie przyjmuje mojego adresu e-mail wyświetlając komunikat błędu "Adres e-mail jest już powiązany z jednym z kont"?

Aby założyć konto na stronie wymagany jest adres e-mail, który nie został wcześniej użyty do stworzenia innego konta.

W opisanym przypadku Pani/Pana, e-mail jest już wykorzystywany do logowania się do innego konta. Jeżeli nie pamięta Pani/Pan swojego hasła dostępu, prosimy o skorzystanie z formularza Odzyskiwania hasła.

Do listy pytań

Jakie są korzyści z posiadania konta użytkownika?
  Do najważniejszych należą:
 • Ograniczenie do minimum ilości informacji niezbędnych do wypełnienia w formularzu zgłoszeniowym dla danej imprezy
 • Ułatwienie wymiany informacji pomiędzy posiadaczem konta a Stowarzyszeniem (np. możliwość samodzielnej aktualizacji adresu do korespondencji, danych do rachunku, itd.)
 • Historia uczestnictwa w imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie pozwalająca na automatyczne udzielanie spersonalizowanych upustów i ofert

Jednocześnie chcielibyśmy nadmienić, że bieżąca funkcjonalność konta użytkownika będzie w przyszłości rozszerzana o dodatkowe udogodnienia mające na celu łatwiejszy kontakt i współpracę pomiędzy Państwem a Stowarzyszeniem.

Do listy pytań

Aktualizacja: wt, 20.07.2021 r.